Mały, Miejski, Projekty
Nowoczesny
Chwaszczyno
V 2006
ściana z luksfer, metalowa pergola, kolorowe słupy

Bardzo mały, bardzo wąski

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu przy budynku zamieszkiwanym przez kilka rodzin. Nasza klientka zamieszkiwała pierwsze piętro wielorodzinnego budynku. Należący do niej fragment działki przylegał do 2 elewacji jej mieszkania. Klientka zainteresowana była projektem bardzo nowoczesnym z nietuzinkowymi elementami małej architektury. Jednocześnie podkreśliła, że co jakiś czas lubi „przemeblowywać” swoje otoczenie.

Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród w bardzo skomplikowanym kształcie z problematycznym dojściem to nie lada wyzwanie! Postanowiliśmy skrócić drogę dojścia do ogrodu. Wprowadziliśmy kręcone schody z balkonu pierwszego piętra wprost do gródka. Pierwsza, bardzo wąska część ogrodu tuż przy budynku została podzielona za pomocą nawierzchni, czerwonych betonowych ścian oraz zasłony luksfer. W ten sposób skróciliśmy wizualnie przestrzeń nadając jej bardzo nowoczesnego i odważnego charakteru. Powstały dodatkowe wnętrza. W pierwszym powstał salonik, gdzie zaproponowaliśmy podwyższone kwietniki z ławami. Dalej korytarzykiem pod metalową pergolą można przejść na trawnik otoczony trawami ozdobnymi oraz drewnianymi, pomarańczowymi słupami.
Zaproponowaliśmy wydzielenie wnętrz za pomocą wysokich murów tynkowanych, które można malować na dowolny kolor oraz ściany z bezbarwnych luksfer. Ponadto zaproponowaliśmy urozmaicenie wysokości terenu, które udało nam się uzyskać dzięki tarasom drewnianym na dwu różnych poziomach, dodaliśmy także podwyższone kwietniki otoczone murkami.

Wszystko nadaje się do „przemeblowania” poprzez przemalowanie. Wyjściowe kolory to: czerwone ściany i murki oraz pomarańczowe drewniane słupy. Ze względu na niewielką przestrzeń przeznaczoną na rośliny, również kwietniki mogą z czasem ulec przemeblowaniu.