Duży, Projekty, Za miastem
Sielski
Przywidz
XII 2015
7000 m2
zielone dachy, domki Hobbitów, ziemianki

Hobbitowe Wzgórza – zieleń przy ośrodku wypoczynkowym

Hobbitowe Wzgórza

Hobbitowe Wzgórza to zespół domków wypoczynkowych na stromym zboczu jeziora Przywidzkiego. Całość stylizowana jest na wioskę Hobbitów. Każdy z domków otrzyma indywidualny ogródek oraz odmienne wykończenie zarówno elewacji, jak i wnętrza. Goście będą mogli wybierać pomiędzy domkiem kowala, stolarza, młynarza, rybaka, zielarza… Jest 10 domków, każdy z nich to domek innego Hobbita. Wraz z zawodami związanymi z domkami zmienia się kolorystyka stolarki okiennej i drzwiowej, zmienia się też ogródek.

Kolorowe domki i ogrody

W ogrodzie młynarza dominuje kolor biały, a elementem charakterystycznym będzie wielkie koło młyńskie. W domku rybaka, w którym znajdzie się również stara łódź, a okna i drzwi mają kobaltowoniebieską barwę, dominują trawy ozdobne. Wikliniarz ma ogród pełen wiklinowych koszy, a pod starymi głowiastymi wierzbami rośnie łąka kwietna. U garncarza będzie można podziwiać stare gliniane donice i dzbany, które będą się suszyć na drewnianym płocie. Domek kowala zdobią czerwone okrągłe drzwi i mnóstwo kutych elementów. Jego ogród aż kipi od czerwonych i pomarańczowych kwiatów. Dużo spokojniej jest w ogródku drwala, gdzie dominuje roślinność zimozielona: kosodrzewina i niskie różaneczniki. To ogród leśny, więc pełen jest paproci, tawułek i parzydła leśnego. U gorzelnika na domku zagościł chmiel, a w ogrodzie jest aż gęsto od drewnianych beczek.

Mała architektura

Teren ośrodka zajmuje teren o dużym spadku terenu w stronę jeziora. Jest to południowy stok o pięknym widoku na jezioro, do którego przylega ośrodek. Ze względu na trudny teren ścieżki stanowią sieć wąskich korytarzy otoczonych zielenią i murkami z kamienia polnego. Jest tu również sporo schodków i drewnianych pomostów. Ogrodzenia zostaną wykonane indywidualnie dla każdego domku. Będą drewniane, z wikliny i kute.

Ziemianki z zielonymi dachami

Domki Hobbitów to ziemianki pokryte zielonymi dachami przypominającymi gęste czupryny. Na dachach zostaną posadzone zioła i trawy ozdobne, a przy elewacjach rozpostarte zostaną róże, powojniki i chmiel.

Hobbitowe Wzgórza to ośrodek otoczony bujną zielenią, wykonany z sercem i smakiem. Otwarcie ośrodka planowane jest na lato 2016.