O firmie

KONKURSY:

2016 – wyróżnienie International Design Award, Los Angeles

2016 – silver – A’Design Award, Mediolan

2016 – I nagroda – Plebiscyt Polski Krajobraz 2015

2015 – I miejsce Plebiscyt Polski Krajobraz 2014,

2013 – I miejsce, Plebiscyt Polski Krajobraz 2012

2011 – Wyróżnienie – SLANT GARDEN DESIGN AWARD

2009 – II miejsce Wide Open Ideas Competition for Tiananmen Square

MEDIA:

2015 „Maja w ogrodzie” Ogród z kwietna łąką i labirynt z kukurydzy (odc. 554)

2012 „Maja w ogrodzie” Ogród stylizowany na dawne gospodarstwo rolne (odc. 451)

2007 „Jedynka w ogrodach” TVP 1 – udział w realizacji programu

2009  „Ogrody. Projekty polskich architektów krajobrazu”. wyd. Muza SA, Warszawa

2007 „Polscy architekci krajobrazu prezentują”. wyd. Krusikiewicz

Pracownia Sztuki Ogrodowej

Pracownia Sztuki Ogrodowej to zgrany duet projektowo-wykonawczy, który przez kilkanaście lat istnienia firmy dorobił się ponad 250 projektów i ponad 100 realizacji w całej Polsce i za granicą. Niewielką autorską pracownię tworzą projektanci ogrodów oraz architekci krajobrazu – ludzie z pasją, szalonymi pomysłami, ale i doświadczeniem. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Oferujemy Państwu ciekawe projekty ogrodów: przydomowych, małych i dużych, klasycznych i nowoczesnych, zieleni przy firmach i na terenach publicznych.

Nasza grupa wykonawcza to doświadczeni praktycy posiadający obszerną wiedzę we wszystkich dziedzinach niezbędnych przy budowie ogrodu. Nasze prace wykonywane są na najwyższym poziomie godnym ogrodów angielskich, w których przez lata zdobywaliśmy doświadczenie.

Część naszych projektów i realizacji umieściliśmy w PORTFOLIO.

Agnieszka Hubeny-Żukowska

Projektantka ogrodów, podróżniczka, dziennikarka i artystka. Autorka ponad 200 projektów ogrodów w Polsce i za granicą. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA u takich znakomitości jak John Brookes, czy Diarmuid Gavin.

Jest rzeczoznawcą NOT do spraw urządzania i pielęgnacji zieleni oraz Inspektorem Nadzoru prac w zieleni na terenach zurbanizowanych. Ukończyła Hadlow College w Wielkiej Brytanii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz SGGW w Warszawie. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu projektowania i pielęgnacji ogrodów.

Zdobywczyni kilku znaczących nagród:

2020 – wyróżnienie London International Creative Competition 2020

2019 – metal, A’design Award 2018-2019, w kategorii Planowanie Krajobrazu i projektowanie Ogrodów, Mediolan

2017 – brąz, A’design Award 2016-2017, w kategorii Planowanie Krajobrazu i projektowanie Ogrodów, Mediolan

2017 – wyróżnienie, Firm of the Year Award 2017, The American Architecture Prize, Los Angeles, USA

2016 – wyróżnienie International Design Award 2015, Los Angeles

2016 – srebro, A’design Award 2015-2016, w kategorii Planowanie Krajobrazu i projektowanie Ogrodów, Mediolan

2016 – I miejsce wyborem internautów, Plebiscyt Polski Krajobraz 2015, w kategorii Ogrody Prywatne

2015 – I miejsce, Plebiscyt Polski Krajobraz 2014, w kategorii Ogrody Prywatne

2011 – Wyróżnienie – SLANT GARDEN DESIGN AWARD

2009 – II nagroda – Wide Open Ideas Competition for Tiananmen Square

Autorka ponad 150 artykułów. Współpracuje z wieloma znanymi czasopismami, dzieli się swoją wiedzą, a także publikuje swoje teksty oraz zdjęcia między innymi z realizacji ogrodów oraz światowych imprez ogrodniczych. Jej teksty ukazują się zarówno w prasie drukowanej, jak i na łamach portali internetowych. Przez kilka lat była stałym współpracownikiem magazynu „Świat rezydencji, wnętrz i ogrodów”. Część artykułów można zobaczyć na naszej stronie MEDIA.

Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ogrodów, International Design Club oraz International Association of Designers.

Najwyższe standardy i nowatorskie podejście

Nasze kilkunastoletnie doświadczenie oraz nowatorskie podejście do naszej pracy jest gwarancją najwyższych standardów. Od wielu lat współpracujemy z architektami, geodetami, z wieloma szkółkarzami oraz firmami z dziedziny budownictwa i małej architektury. W swoich projektach i realizacjach oferujemy nieograniczoną gamę materiałów oraz unikatowe rozwiązania. Jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej szalone pomysły! Trudne przestrzenie to nasza specjalność. Każde utrudnienie obrócimy w atut.

Ogrody to nasza pasja. Oferujemy Państwu szeroki zakres usług, w tym kompleksowe projektowanie, zakładanie oraz pielęgnację ogrodów przydomowych. Projektujemy zarówno ogrody klasyczne, angielskie, jak i nowoczesne. W skład naszego portfolio wchodzą między innymi ogrody miejskie, ogrody przy willach, zieleń przy obiektach zabytkowych, założenia przy firmach oraz zieleń osiedlowa.

Nasze realizacje zdobywają uznanie nie tylko wśród naszych klientów. Nasze ogrody kilkukrotnie prezentowane były w telewizji. Czterokrotnie gościliśmy w naszych ogrodach program „Maja w ogrodzie”.

Projekty jedyne w swoim rodzaju!

Zaufało nam wielu wspaniałych ludzi, między innymi znany wszystkim reżyser Juliusz Machulski wraz z żoną – Panią Ewą oraz podróżnik Marek Kamiński. Nasze projekty są bardzo indywidualne. Nawiązując z nami współpracę zyskacie Państwo ogród, który odzwierciedli wasze ukryte marzenia. Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, pasujący do otoczenia i Państwa budynku. Każdy z Państwa (naszych klientów) jest inny, inne są oczekiwania, styl budynku, wielkość i położenie działki. Inne są Państwa gusta i właśnie dlatego  żaden z naszych ogrodów nie jest do siebie podobny, każdy z nich jest inaczej wspaniały.

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Wystarczy skontaktować się z naszą pracownią.