Miejski, Projekty, Średni
Nowoczesny
Gdańsk
II 2012
910 m2
altana z kominkiem, kanały wodne

Elegancka nowoczesność

Na życzenie inwestora kompozycja ma charakter nowoczesny. Całość założenia została zaprojektowana w taki sposób, aby bryła budynku i ogród tworzyły harmonijną całość – były spójne w stylu, kompozycji i zastosowanej kolorystyce. Roślinność zaproponowana w projekcie w większości stanowi rośliny architektoniczne takie jak trawy ozdobne, sumaki octowce oraz oczar. Pozostałe to rośliny tworzące główny „szkielet” ogrodu: półpełne szpalery grabowe, poduchy z bukszpanu oraz wypełniacze w postaci kwitnących krzewów i bylin.

Część właściwa ogrodu podzielona została na 4 poziomy:

Pierwszy poziom to taras drewniany przy budynku. W jego sąsiedztwie proponuje się budowę kanałów wodnych oraz osadzonych na ścianie wylewek wodnych.

Drugi poziom to poziom trawnika.

Trzeci poziom to kameralna przestrzeń wycięta w skarpie. Została otoczona murami oporowymi, które tworzą nowoczesną altanę z kominkiem. Całość zadaszono pergolą. Na najwyższym tarasie, ze względu na stromą skarpę, istniejące duże drzewa oraz sąsiedztwo ściany lasu projekt zakłada wprowadzenie różnych odmian cienioznośnych dereni. W okresie letnim będą jedynie zielonym tłem dla ogrodu jednak w okresie zimowym ich kolorowe pędy będą stanowić nie lada atrakcję.